#47

STEPHAN DAKON - BLONDER TRAUM, GOLDSCHEIDER

#47

Ceramics
6 limitů
131 zobrazení
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
8. 9. 2022 19:00

Vídeň, Rakousko 1930 - 1941 Krémově bílá malovaná keramika Autor designu Stephan Dakon ( 1904 - 1992 ) , název modelu Blonder Traum , pro Wiener manufaktur Friedrich Goldscheider Období a styl art deko Výška 40 cm Podle slavné herečky Lilian Harvey ( 1906 - 1968 ) největší hvězdy filmových studií UFA na začátku 30. let minulého století. Socha kráčející mladé dámy se širokým kloboukem a rukavicemi, oběma rukama zvedající si šaty. Signováno na podstavci : Dakon. Značeno zespodu : černě Goldscheider, Wien, Made in Austria, Dakon, vtlačené číslo modelu 6551, 287, 6, černě psané písmeno malíře J.