#125

Vladimír Větrovský
(1977)

Labelleverte

Větrovský Vladimír (*1977) - Labelleverte
#125

Vladimír Větrovský
(1977)

Labelleverte

282 zobrazení
2 500 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2012, 40x60cm, litografie, signováno PD, volný list

Vladimír Větrovský se narodil v roce 1977.

Studoval na Divadelní fakultě Akademie múzických umění (AMU) v Praze v letech 1999 až 2001, kde se věnoval oboru scénografie pod vedením profesora A. Pražáka. Poté pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze v ateliéru malby u profesora M. Rittsteina v letech 2002 až 2008.

Vladimír Větrovský je známý jako malíř, grafik, sochař a autor prostorových objektů. Pracuje také jako multimediální umělec a je autorem interaktivního Mraveniště v písecké Sladovně. Jeho díla se pohybují na pomezí figurace a abstrakce a reflektují jeho metafyzické vnímání reálného světa.

V jeho tvorbě je charakteristické suverénní, energické a barevné gesto, které je vyjádřeno jistými tahy. Jako techniku používá především malbu a sochařství, ale také pracuje s multimediálními prvky.