#80

Tomáš Jetela
(1986)

Birdman

Jetela Tomáš (*1986) - Birdman
#80

Tomáš Jetela
(1986)

Birdman

548 zobrazení
60 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2019, 150x100cm, olej a koláž na plátně, signováno zezadu, nerámováno

Tomáš Jetela je významný český malíř, který studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 2005 až 2011. Během studií se zaměřil na malířství v ateliéru profesora Michaela Rittsteina a také na grafiku u profesora Jiřího Lindovského. V roce 2008 absolvoval studijní pobyt na Universdad Complutense de Madrid ve Španělsku.

Tomáš Jetela se stal držitelem ocenění Arte Emocion v roce 2008 a v roce 2013 získal Cenu kritiky za mladou malbu. Jeho tvorba reflektuje původní vlivy Egona Schieleho a vytváří unikátní malbu spojenou s kresebnou linearitou a výstřižky z knih či časopisů. Hlavním motivem jeho děl jsou lidé, zejména solitérní postavy, které často zobrazuje v bezvýchodných situacích. Tyto autonomní osobnosti na obrazech odrážejí svět samotného umělce.

Výrazy tváří a gesta rukou jsou pro Tomáše Jetelu klíčovými prvky jeho malířského zájmu. Jeho díla zachycují intenzivní emocionální a psychologické roviny postav, což přispívá k jeho výraznému uměleckému rukopisu.