#46

Ivan Martin
(1979)

Bebí

Martin Ivan (* 1979) - Bebí
Martin Ivan (* 1979) - Bebí
Martin Ivan (* 1979) - Bebí
Martin Ivan (* 1979) - Bebí
#46

Ivan Martin
(1979)

Bebí

333 zobrazení
140 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
1. 5. 2022 18:00

2020, 140 x 115cm, olej na plátně, signováno zezadu, nerámováno

Mgr. Ivan Martin, malíř narozený v roce 1979, žije a tvoří v Dolních Břežanech a Praze. Věnuje se malbě již 22 let.

V jeho obrazech se kompozičně snaží dosáhnout ideálního vyvážení mezi figurativními a nefigurativními prvky. Využívá kontrastu mezi organickou strukturou a přísným geometrickým tvarem. Jeho tvorba se zaměřuje převážně na velmi rozměrná plátna, která se zabývají alegoriemi lidských vztahů, životních etap a zkušeností, stejně jako existenciálními tématy a prostoročasem.

Rozměrná plátna vyžadují dlouhodobou práci mnoha měsíců, ale občas přistupuje i k menším zátiším. Tyto menší práce považuje za oslavu malby a jakési drobné chuťovky.

Výhradně se věnuje olejomalbě a nachází inspiraci ve staromistrovské lazurní malbě. Podle něj představuje tato technika nejvyšší škálu barevnosti a nejideálnější prostředek k vystavění iluzivního prostoru. Jeho práce zahrnuje výběr barev podle jejich různých vlastností, ředění barev a v neposlední řadě výstavbu celého obrazu a technologický postup od podkladu po finální lak. Jeho postup zůstává v zásadě stejný, bez ohledu na to, zda jde o realistický obraz ovoce nebo květin v životní velikosti, nebo o 3 metrů široká plátna plná iluzivních struktur. Má rád jasnost, jednoduchost, zkratky a čistotu z technické stránky malby.