Výstavy | Vystaveno: Vize, Dům umění v Opavě, 11.11. 2021-16.1. 2022. Obraz prostoru, Klášter Broumov, Galerie Lapidárium, 17.9. 2021 - 20.11.2021. |
Autor | Hábl Patrik (* 1975) - v letech 1994 - 2000 studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. Pavla Nešlehy. V roce 1998 studoval na AVU v Praze experimentální grafiku u prof. Vladimíra Kokolii. Obrazy Patrika Hábla byly opakovaně zastoupeny a úspěšně draženy jako jediného českého výtvarníka v prestižních aukcích současného umění aukčních síní Sotheby ´ s a Christie ´s. Je členem sdružení Umělecká beseda a Hollar. |
2015, 49 x 31cm, olej na plátně, signováno zezadu, nerámováno
Patrik Hábl se narodil 10. července 1975 v Gottwaldově (dnešní Zlín).
Nejprve absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Poté v letech 1994-2000 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Pavla Nešlehy. V průběhu svého studia absolvoval také litografické školení u M. Axmanna a studijní pobyt na Akademii Muchina v Petrohradě v roce 1997. V roce 1998 se věnoval experimentální grafice na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora V. Kokolii.
Je známý jako český malíř a jeho tvorba zahrnuje různé techniky, včetně litografie a experimentální grafiky. Je manželem architektky a básnířky Anny Beaty Háblové.