#95

Kristián Kodet
(1948)

Postavy

Kodet Kristian (* 1948) - Postavy
#95

Kristián Kodet
(1948)

Postavy

3 limity
701 zobrazení
33 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
Vyvolávací cena: 20 000 Kč
30. 10. 2022 18:00

Autor
Kodet Kristian (* 1948) - v letech 1964 - 1968 studoval Akademii Des beaux arts v Bruselu.

1995, 40 x 30cm, olej na plátně a kartonu, signováno PD, rámováno

Kristian Kodet se narodil 17. července 1948 v Praze a je český malíř. Je bratrem herce Jiřího Kodeta (1937–2005) a strýcem herečky Barbory Kodetové. Pochází z umělecké rodiny českého sochaře Jana Kodeta a je vnukem sochaře Emanuela Kodeta.

Svou uměleckou dráhu započal v letech 1963–1964, kdy působil v Městských divadlech pražských jako jevištní výtvarník. V letech 1964–1968 studoval na umělecké akademii Académie des Beaux Arts v Bruselu. Po návratu z Belgie začal vystavovat svá díla.

V roce 1968 emigroval poprvé do Švýcarska, kde setrval v Ženevě do roku 1970, kdy se vrátil zpět do Prahy. Podruhé opustil vlast v roce 1979, tentokrát odjel do USA. V Americe pokračoval ve své malířské tvorbě a uskutečnil zde několik samostatných výstav. Po Sametové revoluci v roce 1990 se vrátil do Česka, kde žije a pracuje dodnes.

V roce 2001 otevřel v Táboře své vlastní soukromé Muzeum Kodet, kde je umístěna stálá sbírka výtvarných prací všech tří generací rodiny Kodetových.

Kristian Kodet má čtyři dcery - Veroniku, Johanu, Kristýnu a Jacqueline.