#12

František Daněk Sedláček
(1892 – 1974)

Zima v Radlicích

Daněk - Sedláček František (1892-1974)
#12

František Daněk Sedláček
(1892 – 1974)

Zima v Radlicích

373 zobrazení
9 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
26. 2. 2019 18:00

olej, lepenka

Zima v Radlicích, 1927

Daněk – Sedláček František se narodil 28. ledna 1892 v Praze. Byl český malíř se specializací na krajinářství. V roce 1912 vstoupil na Uměleckoprůmyslovou školu v Praze, ale jeho studia byla přerušena první světovou válkou. Dva roky po skončení války znovu začal studovat a navštěvoval Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora Vratislava Nechleby.

V jeho uměleckém díle dominují prosluněné obrazy krajiny, zejména z Podkarpatské Rusi, Valašska a Slovácka. Na počátku dvacátých let minulého století namaloval několik obrazů na Vysočině v Kamenici nad Lipou. Jeho obrazy často zobrazují výhledy do krajiny, lesní interiéry, potoky, staré uličky a zámky. Daněk – Sedláček František měl rád detailní zachycení přírody a její různorodé projevy.

Zemřel roku 1974.