#45

Max Horb
(1882 – 1907)

Náměstí na předměstí Mnichova

Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
Horb Max (1882-1907)
#45

Max Horb
(1882 – 1907)

Náměstí na předměstí Mnichova

506 zobrazení
150 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
26. 2. 2019 18:00

olej, dřevěná deska

Náměstí na předměstí Mnichova

Max Horb, narozen 9. července 1882 v Mladé Boleslavi, byl český malíř. Po dokončení gymnázia studoval práva v Praze a poté vstoupil na Akademii výtvarných umění, kde byl žákem významných umělců, jako byli Rudolf Bém a František Thiele. Max Horb se stal jedním ze členů umělecké skupiny Osma.

Jeho malířské dílo zahrnuje impresionistické krajiny, expresivní portréty, zátiší a karikatury. Jeho pozdní tvorba byla charakterizována expresivním stylem. Zabýval se také tématem pouličního života. Přestože Max Horb zemřel ve svých 25 letech v Praze, stihl vytvořit výrazné a rozmanité umělecké dílo.

Max Horb byl pohřben na Novém židovském hřbitově na Olšanech v Praze. Jeho bratr Felix Horb byl historikem umění. Max Horb je dodnes považován za významnou postavu českého umění na přelomu 19. a 20. století.