#290

Hugo Ullik
(1838 – 1881)

Ráno

Ullik Hugo (1838-1881)
#290

Hugo Ullik
(1838 – 1881)

Ráno

251-300
343 zobrazení
260 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
24. 3. 2021 18:00

olej, plátno fixováno na překližce
49 x 70,5 cm

Ráno

Hugo Ullik se narodil 14. května 1838 na Malé Straně v Praze. Byl synem soudního úředníka Jana Ullika a jeho manželky Aloisie.

V letech 1854–1861 studoval na pražské Akademii v krajinářské škole Maxe Haushofera. Vystavoval poprvé roku 1860 v Krasoumné jednotě. Počátkem 60. let žil v neutěšených finančních poměrech, maloval v okolí Salcburku a marně žádal o státní stipendium. Roku 1864 se přestěhoval do Prahy a téhož roku se oženil s Marií Apollonií Freutovou. V letech 1871–1874 pokračoval ve studiích v mnichovské krajinářské škole Eduarda Schleicha. Doku 1877 žil převážně v Mnichově a podnikal cesty do Bavorských Alp. Po návratu do Čech se živil jako malíř divadelních dekorací v Praze, Plzni a Bratislavě. Jako ilustrátor přispíval kresbami českých hradů do časopisů Květy a Světozor.

Zemřel 9. ledna 1881 v Praze a byl pohřben na Olšanských hřbitovech.