#88

Eugen von Blaas
(1843 – 1931)

Ulice v Orientu

Kahler Eugen von (1882-1911)
#88

Eugen von Blaas
(1843 – 1931)

Ulice v Orientu

350 zobrazení
600 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
Vyvolávací cena: 600 000 Kč
11. 12. 2019 18:00

olej, plátno na lepence

Ulice v Orientu

Eugene de Blaas, známý také jako Eugene von Blaas nebo Eugenio Blaas, se narodil 24. července 1843 v Albano Laziale u Říma. Byl italským malířem působícím ve stylu akademismu.

Pocházel z rakouské rodiny a měl uměleckou krev v genech. Jeho otec, malíř Karl von Blaas, byl jeho prvním učitelem, a jeho bratr Julius von Blaas byl rovněž malířem. Během mládí malíře se rodina přestěhovala do Benátek, kde Karl von Blaas získal pozici profesora malby. Eugene de Blaas později následoval otcovy kroky a připojil se k němu v Benátkách.

Nejdůležitější částí uměleckého dědictví Eugena de Blaase jsou jeho žánrové malby. Často umísťoval své scény do typického benátského prostředí. Jedním z jeho známých děl je obraz s názvem "Flirt" z roku 1904. Eugene de Blaas se věnoval malbě ve stylu akademismu, což byl umělecký směr charakterizovaný tradicionalismem a důrazem na technickou dokonalost.

Eugene de Blaas zanechal v uměleckém světě významnou stopu díky svému talentu a vášni pro malbu, zejména prostřednictvím zachycení žánrových scén v malebném prostředí Benátek.

Zemřel 10. února 1932 v Benátkách.