technika | olej, plátno |
Juan Antonio Benlliure Gil se narodil ve Valencii, Španělsko, v roce 1859. Byl členem umělecké rodiny, jeho otec Juan Antonio Benlliure y Tomás byl malířem a bytovým dekoratérem specializujícím se na ornamentální malbu. Benlliure vyrůstal v uměleckém prostředí a měl dva významné bratry - malíře Josého Benlliura a sochaře Mariana Benlliura.
Studoval výtvarné umění a věnoval se malbě. Jeho umělecký projev byl ovlivněn rodinnou tradicí a kulturním kontextem Španělska. Společně se svými bratry patřil k významným postavám španělského uměleckého světa.
Juan Antonio Benlliure byl známý svými malířskými pracemi, které reflektovaly jeho schopnosti a umělecké nadání. V jeho tvorbě lze pozorovat vlivy dobových uměleckých směrů a stylů.
Umělec zemřel 28. června 1930 v Madridu, Španělsko.