#24

Marian Kay

Marian Kay
#24

Marian Kay

Dětem ulice
588 zobrazení
22 000 Kč
Projekt Šance
Projekt Šance
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
10. 12. 2020 17:30

akvarel
59 x 79
2020
sign. PD
v rámu pod muzeálním sklem
odhadní cena
25 000–30 000

diptych: Love & Hate | Info o autorovi: Marian Kay - V New Yorku usazený umělec tvoří geometrická minimalistická plátna založená na třech základních barvách – černé, bílé a červené. O těchto barvách víme, že jejich pomocí lze dosáhnout čistých grafických symbolů a dokonalé vyváženosti určitého znaku. Marian Kay jich využívá k vyjádření široké škály emocí, vztahů, sociálních a existenciálních témat. Každé plátno má přesně stanovenou, obvykle unifikovanou velikost a systematicky cílí na stálost věčných lidských dilemat. Zároveň se však snaží jejich prostřednictvím chránit křehkou a měnící se situaci a okolnosti během řešení každé z nich. Ke svým dílům výtvarník dodává: „Je tohle umění zábavné? Je léčivé? Je inspirativní a vede k přemýšlení a sebereflexi? Má divák pocit, že je mu adresováno nebo ho rozrušuje? V pořádku, to byl umělcův záměr.“