Noční autobus, 2011 / Night bus, 2011 - tempera na litografii, papír, 3/35, rám, sklo, 46 x 58 cm, sign. PD Josef Bolf 2011; / Tempera on lithography, paper, 3/35, frame, glass, 46 x 58 cm, sign. PD Josef Bolf 2011;
Studoval AVU u V. Kokolii, J. Načeradského a V. Skrepla. Věnuje se malbě a kresbě. Je autorem několika komiksů a krátkých loutkových filmů. Náměty často čerpá z dětství stráveném na sídlišti a jeho typickými hrdiny jsou mnohdy osamocené a trpící postavy mladých chlapců a dívek. Charakteristické je pro něj proškrabávání tuše nanesené na vrstvu barevných voskovek. V letech 1996–2002 byl členem umělecké skupiny Bezhlavý jezdec. Získal ocenění Umělec roku 2010. Pravidelně vystavuje u nás i ve světě a jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách (NG Praha).