#106

Peter Phillips
(1939)

Bez názvu

Phillips Peter *1939
#106

Peter Phillips
(1939)

Bez názvu

101-150
337 zobrazení
8 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
15. 10. 2017 13:30

Bez názvu, 1970 - litografie, papír 78 ⁄ 200, pasparta, rám, sklo, 46×64 cm, sign. PD Peter Phillips 1970

Peter Phillips, narozený 21. května 1939 v Birminghamu, Anglie, je anglický umělec považovaný za jednoho z zakladatelů pop artu.

Jeho vzdělání začalo na Moseley Road Secondary School of Art a pokračovalo na Birmingham School of Art, kde studoval od roku 1953 do 1959. Jeho díla, ovlivněná americkou kulturou, komerční ikonografií a agresivním reklamním stylem, reflektují díky inspiraci Jasperem Johnsem a Robertem Rauschenbergem.

V roce 1959 se vydal do Paříže a začal vystavovat v Londýně. Mezi lety 1959 a 1962 studoval na Royal College of Art společně s Davidem Hockneym, Allenem Jonesem, R.B. Kitajem a dalšími. Po získání Harknessova stipendia v roce 1964 se přestěhoval do New Yorku, kde vystavoval po boku Andy Warhola, Roye Lichtensteina a Jamese Rosenquista.

Po návratu do Evropy se jeho práce rozšířila o tradiční olejomalby, multimediální kompozice, koláže, sochy a architekturu. Phillips žil a cestoval s manželkou Claude Marion Xylander po Africe, Dálném východě a Spojených státech v 70. letech a v 80. letech se přestěhoval na Mallorku. Jeho díla získala uznání také v Kanadě a USA v 90. letech.

Phillips, jehož práce jsou součástí sbírek Tate Gallery, navrhl identy pro Granada Television a jeho obraz "War/Game" zdobí obal alba "Room on Fire" od The Strokes. Po smrti jeho manželky v roce 2003 pokračuje Phillips ve své umělecké práci a výstavách v Evropě a často cestuje do New Yorku, Los Angeles, San Francisca a Sydney.