#113

Ludvík Kolek

Poslední večeře pro kostel sv. Josefa v Senetářově

Kolek Ludvík *1933
#113

Ludvík Kolek

101-150
1 limit
473 zobrazení
32 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
10. 12. 2017 13:30

Poslední večeře pro kostel sv. Josefa v Senetářově - olej, plátno, rám, 75 × 130 cm, sign. PD L.K. Ludvík Kolek, architekt, sochař a malíř, postavil v letech 1969–71 unikátní moderní kostel sv. Josefa v Senetářově, a podílel se také na vnitřní výzdobě kostela. Nejslavnější dílo, čtrnáct zastavení křížové cesty, vytvořil pro kostel Mikuláš Medek.