#34

Vízner František 1936–2011

Vízner František 1936–2011
#34

Vízner František 1936–2011

1-50
542 zobrazení
360 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
14. 10. 2018 13:30
49. aukce
49. aukce

Poznámka
Přiložen Certifikát pravosti podepsaný dcerou autora. K vrcholu tvorby Františka Víznera, světově uznávaného skláře, jehož umělecká díla jsou součástí sbírek prestižních světových muzeí, bezesporu patří ateliérové sklo, jehož tvorbě se intenzivně věnoval v 70. letech 20. století. Jako pravý sochař trpělivě pomocí ruční brusky vytvářel skulptury dokonalých tvarů. Technologie nabízeného objektu patří k těm nejnáročnějším, jelikož zde dochází k seříznutí velké plochy skla na malou tloušťku, aniž by došlo k poškození prohlubní na svrchní straně objektu.

Talíř, 1977 - tmavě modré optické a broušené sklo, matované a leštěné, 39,2 × 39,2 × 3,2 cm