#15

Ivan Chatrný
(1928 – 1983)

Segmenty čtverce a kruhu – 7 ks

Chatrný Ivan 1928–1983
Chatrný Ivan 1928–1983
Chatrný Ivan 1928–1983
Chatrný Ivan 1928–1983
#15

Ivan Chatrný
(1928 – 1983)

1-50
431 zobrazení
7 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
9. 6. 2019 13:30

Segmenty čtverce a kruhu – 7 ks - serigrafie, papír, 12/38, 20,6 × 14,7 cm, sign. PD tužkou Ivan Chatrný 1971 každý list, sign. na rubu obálky tužkou Ivan Chatrný

Jaromír Funke, fotograf a grafik, se narodil 14. června 1928 ve Vysokých Popovicích. V letech 1943–1946 studoval na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) v Brně. Po absolvování školy se věnoval litografii, kde získal zkušenosti v litografické dílně vedené Bilíkem v letech 1946–1949.

Jeho umělecká kariéra byla úzce spjata s fotografií. Pracoval jako fotograf v Grafii Brno a tuto práci vykonával až do roku 1968. Poté přešel k pedagogické činnosti a stal se odborným učitelem na oddělení propagační grafiky na Střední uměleckoprůmyslové škole (SUPŠ) v Brně.

Jaromír Funke proslul svou schopností kombinovat fotografii s grafickým designem. Jeho práce odrážejí inovativní přístup a experimentování s různými fotografickými technikami. Jeho odkaz zůstává důležitým prvkem českého uměleckého dědictví. Zemřel 5. října 1983 v Brně.