#6

Jiří Valoch
(1946)

Bez názvu

Valoch Jiří *1946
Valoch Jiří *1946
Valoch Jiří *1946
#6

Jiří Valoch
(1946)

Bez názvu

1-50
445 zobrazení
5 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
9. 6. 2019 13:30

Poznámka
Provenience: Obraz pochází ze sbírky Nadace pro současné umění Praha, která koncem 90. let 20. století zakládala svoji sbírku a zaměřila se na díla současných autorů. Nadaci se podařilo získat mimořádnou kolekci špičkových děl, jejichž ceny dnes dosahují mnohonásobku původních cen. Prodej tohoto díla přispěje na rekonstrukci budovy v Praze sloužící jako výzkumné a výstavní centrum nadace.

Bez názvu, 1984 – 2 ks - strojopis, ruční papír, pasparta, rám, sklo, 29,5 × 20,6 cm, na rubu štítek Nadace pro současné umění Praha

Jiří Valoch, narodil se v roce 1946 v Brně, byl významným kurátorem, konceptuálním umělcem, vizuálním básníkem, historikem umění a sběratelem umění. Svou uměleckou kariéru začal koncem 60. let a brzy se zařadil mezi klíčové postavy mezinárodního hnutí Vizuální poesie.

Jiří Valoch přispěl k rozšíření možností výtvarného vyjádření v 60. letech, když začal vyrábět strojopisy. Postupem času rozšířil své vyjádření o nové formy, jako jsou kresby, autorské knihy a fotografie. V té době se také aktivně účastnil mezinárodního hnutí poštovního umění "mail Art" a spolupracoval na kolektivních pozemcích a akcích.

Během své umělecké kariéry se Jiří Valoch angažoval v různých médiích, ale v roce 1975 opustil fotografii jako své primární médium. Jeho umělecká díla jsou dnes součástí mnoha českých i zahraničních sbírek, což svědčí o jeho významném přínosu k oblasti konceptuálního umění a vizuální poezie.