#26

Jakub Špaňhel
(1976)

Noe a krkavec

Špaňhel Jakub (*1976)
#26

Jakub Špaňhel
(1976)

Noe a krkavec

1-50
502 zobrazení
120 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 70 000 Kč
15. 3. 2020 13:30

Poznámka CZ
100 × 76 cm, sign. na rubu Jakub Špaňhel 2012–14 "NOE A KRKAVEC", Z cyklu Reynkovských obrazů.,

Noe a krkavec, 2012–2014 - akryl, plátno

Jakub Špaňhel se narodil v roce 1976.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Jiřího Davida a Milana Knížáka. Jeho mimořádný talent začal brzy poutat pozornost již na studiích v Ostravě a pokračoval na AVU v Praze.

Je známým předním reprezentantem současné české malby. Jeho expresivně-realistická plátna zpracovávají pestrou škálu tradičních témat a vyznačují se dynamickou stavbou a osobitou barevností. Špaňhel se účastnil mnoha významných přehlídek a má za sebou mnoho samostatných výstav.

Používá různé techniky malby, ale jeho práce často zahrnují rozměrná plátna a expresivní ztvárnění témat. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách mnoha prestižních veřejných institucí i soukromých subjektů.