#63

#63

51-100
249 zobrazení
120 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
21. 6. 2020 13:30
55. aukce
55. aukce

Poznámka 1
Moderní sprchový masážní kout dokonale ilustruje ideu funkcionalismu, která hlásá funkčnost a jednoduchost mnohdy geniálních řešení. Jedná se o jedinou známou variantu sprchového zařízení, které bylo instalováno Pavlem Janákem v Černínském paláci. Architekt Pavel Janák vedl ve 30. letech 20. století rekonstrukci a úpravu Černínského paláce. Ve 2. patře vybudoval moderní služební ministerský byt, který se dnes označuje jako Masarykův. V koupelně, která se dochovala v původním stavu, se nalézá jedno z prvních masážních sprchových zařízení, které dokládá Janákovu moderní představu bydlení.

Masážní sprcha - Čechy, 30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, varianta návrhu sprchy z interiéru P. Janáka pro Černínský palác, rozměr 232 cm, průměr 85 cm