#64

prof. Kramer Ferdinand

prof. Kramer Ferdinand
#64

prof. Kramer Ferdinand

51-100
257 zobrazení
12 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 12 000 Kč
21. 6. 2020 13:30
55. aukce
55. aukce

Poznámka 1
Návrh klik Ferdinanda Kramera je ikonickou světoznámou ukázkou funkcionalistického myšlení. Až do své emigrace v r.1930 Kramer navrhoval hlavně kombinovatelný nábytek a předměty denního užívání: lampy, koupelnové doplňky, kliky dveří, standardizované překližkové dveře, parapety, kamna a detailní zařízení moderních bytů. Světově významné jsou také návrhy nábytku pro společnost Thonet. Z významnějších realizací interiérů 30. let jsou např.: modelové byty arch. Miese van der Rohe a řadový dům J. Ouda. Jako architekt se podílel na projektu rozvoje bydlení v Novém Frankfurtu: arkádové domy, teplárna a prádelna v sídlišti Westhausen. Publikace A. Loose „Ornament und Verbrechen“ byla poprvé vydána v Německu na základě Kramerovy iniciativy. Ferdinand Kramer – architekt a jeden z nejvýznamnějších designových návrhářů funkcionalismu. Ve Frankfurtu nad Mohanem se ve 20. letech 20. století podílel na návrhu Nového Frankfurtu.
Poznámka 2
dohromady

Funkcionalistické kliky, dveřní a okení kování - 16 ks - Německo, návrh F. Kamer v r. 1925 v době svého účinkování v hnutí Bauhaus, bílá mosaz, ks16 ks: 3 párové kliky s kováním, 3,3 a 4 okenní kličky, 3 páry kování k zámku, délka kliky 10,5 cm