#38

Artěl, sdružení, Javůrek-Vrabec, firma

#38

Starožitonosti a design
278 zobrazení
18 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 12 000 Kč
11. 4. 2021 13:30
57. aukce
57. aukce

Poznámka
Ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze pod inv. číslem 81.476. Spona pochází z významné sbírky užitého umění. Lit.: Jiří Fronek, Artěl: umění pro všední den 1908–1935 (Praha: Arbor Vitae, 2009), s. 231, 247.

Brož nebo spona do vlasů - vtlačená mistrovská značka JV, rakouskouherský punc chrtí hlava do r. 1921, Čechy, 1. čtvrtina 20. stol., stříbro, hmotnost brutto 26,80 g, realizovala firma Javůrek-Vrabec pro sdružení Artěl, ryzost 800/1000, almadiny, chrysoprasy, délka 8,5 cm