banner

61. Aukce - Letní aukce vybraných děl

Online v 20:00

Letní aukce vybraných položek výtvarného umění, starožitností a designu.

Předaukční výstavy

Galerie Aukční dům Sýpka, Údolní 70, Brno  1.6 –7.6. 9–17 hod

Galerie U Betlémské kaple, Betlémské nám. 8, Praha  10.6.–19.6. 10– 18 hod

19.6. 2022, 20.00 hod.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
32 000 Kč
Vyvolávací cena:
16 000 Kč
návrh G. Pesce pro fu Cassina v r. 1987, pozdější výroba, | hluboký rám křesla tvořen vlněnou plstí, ve spodní části je plsť | impregnována termosetovou pryskyřicí, sedadlo je připevněno | k nosnému rámu konopnými šňůrami, které drží i měkký | horní okraj křesla, dvoudílná vnitřní část odnímatelná (prací), | připevněna kovovými cvoky, výška 13 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
180 000 Kč
olej, plátno, 145 × 145 cm, | sign. na rubu Petr Nikl, 2004
Item image
Konečná cena:
200 000 Kč
Vyvolávací cena:
140 000 Kč
bibliofilie, cyklus 9 zinkografií, původní poloplátěné desky, | kompletní, desky 43,5 × 32 cm, listy 30,5 × 38,9 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
180 000 Kč
kombinovaná technika, výška 72 cm Provenience: získáno z ateliéru autora.
Item image
Konečná cena:
330 000 Kč
Vyvolávací cena:
200 000 Kč
čiré, jasně modře tónované sklo, broušené a leštěné, 10,5 × 19,5 × 17,5 cm, rytá sign. J. Svoboda 2011 Proveniennce: ze soukromé sbírky, majitel získal z ateliéru
Item image
Konečná cena:
600 000 Kč
Vyvolávací cena:
380 000 Kč
Bez názvu, 1960–1961 tempera, tuš, lak, papír, pasparta, 29,5 × 42,4 cm, sign. UD MÁLEK 60–61 | | Bez názvu, 1969 kombinovaná technika, akronex, tuš, sololit, sklo, rám, 91 × 63,5 cm, sign. PD MÁLEK V. 69., IRRGANGARS DÖRR IV. ANTONÍN MÁLEK | | Bez názvu, 1961 , 1963 – 2 ks strukturální grafika, 1/20, papír, pasparta; strukturální grafika, 5/55, papír, pasparta, 3,5 × 17,8 cm; 23 × 15,9 cm, sign. tužkou LD MÁLEK 61; sign. PD MÁLEK 63 | | Hlavy, 1980 – 2 ks akvarel, tuš, ruční papír, pasparta, 29,7 × 39,8 cm, sign. PD MÁLEK I. 80; tuš, lak, ruční papír, pasparta, 29,7 × 39,8 cm, sign. PD MÁLEK I. 80 | | Hlavy, 1973, 1990–1996 – 2 ks tuš, pastel, tempera, papír, pasparta, 14,9 × 10,5 cm, sign. PD MÁLEK XI. 73, LN MÁLEK XI. 73; tuš, lak, papír, pasparta, 27,9 × 20,9 cm, sign. PD MÁLEK 90 – III. 96 | | série Cambodia – 5 ks kombinovaná technika, papír, pasparta, 30 × 20,9 cm, sign. LD MÁLEK ANGKOR THOMAR 2000; 20,9 × 29 cm, sign. PD MÁLEK ANGKOR WAT, IX. 2000; 21,7 × 14,1 cm, sign. UD MÁLEK 07 VIII 99, ANGKOR, TA PROHM; 15,9 × 29,5 cm, sign. PD MÁLEK III. 98 CAMBODIA ANGKOR; 24,8 × 20,3 cm, sign. LD MÁLEK, BAPHOON ix. 2000
Item image
Konečná cena:
250 000 Kč
Vyvolávací cena:
200 000 Kč
Sochu jsem vytvořil pro Václava Havla na popud Bořka Šípka. Šípek | upravoval vchod do prezidentské kanceláře a nad něj chtěl umístit | malého bronzového lva jako státní symbol. Pokusil jsem se všechny | přesvědčit, že malý lev bude působit směšně. Navrhnul jsem kočku, která | by měla rozměr blížící se realitě, byla nelíbezná, trochu nebezpečná ale | zároveň se odkazovala k mýtům. Ne ke konkrétním ale k těm, které nikdy | nevznikly. Proto jsem levharta opatřil motýlími křídly. Původní sochu jsem | vyřezal do dřeva a trochu domodeloval voskem. Povrch sochy – modelace | – byla poměrně živá. Soše jsem na nějaký čas propadl a nechtěl jsem se | ji jen tak vzdát. Pro hrad vznikl v roce 1996 bronzový odlitek. Do výplně | křídel jsem usadil nerezové plechy s tím, že měly odrážet proměňující se | okolí. Nakonec kvůli celé architektuře jsem sochu nechal celou včetně | křídel pozlatit plátkovým zlatem. Měl jsem ale další plány a sochu ještě | téhož roku 1996 odlil třikrát a dokončil ji v několika zcela odlišných | variantách. Již si nepamatuji patiny, ale vím, že vznikly tři odlišné výplně | křídel, a to z měděného plechu se smaltem. Byly barevně i strukturou | naprosto odlišné. Další černou variantu asi z roku 1997 jsem odlil pro | jednoho soukromníka s výplní křídel z lesklého zrcadlově leštěného | nerezového plechu. V bronzových okrajích křídla byla zeleno žlutá malba, | která se jako drobný skrytý detail odrážela v hraně zrcadlového nerezu. | Souběžně vznikla v roce 1995 - 96 větší varianta levharta s motýlími křídly | pro ostravskou banku. Socha byla pozlacená a křídla vyplněná vitráží. Tato | socha po krachu banky zmizela. Mám myslím černou variantu této sochy, | ale ta není dokončená. Po delší době jsem se znovu vrátil k menšímu | levhartovi a celý model znovu odlil a pečlivě vybrousil detaily a vyhladil | povrch sochy. Tentokrát jsem výplně vyrobil z měděného a bronzového | plechu a udělal tři nové odlitky. Jedním z nich je dražená socha. Socha | nemá ani podpis ani datum vzniku Spadá ale do roku 2014. | Michal Gabriel, 2022
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
420 000 Kč
ručně tvarované hutní sklo, kov
Item image
Konečná cena:
90 000 Kč
Vyvolávací cena:
80 000 Kč
kovový štítek na každém kusu, firemní zn. Mora, Moravia, Čechy, | výroba Mora, Moravia, v letech 1936–1938, chromované ocelové | trubky, barevně lakované dřevo s původními pestrými laky, které | jsou poškozeny úměrně stáří, max. rozměr 61 × 56 × 48,5 cm