Spodní odhadní cena | 15000 |
Horní odhadní cena | 20000 |
Čechy, Graniton, okolo roku 1913, pestře glazovaná pórovina, zlaceno, značeno vespod vtlačeným 983, návrh Emanuel Margold, rozměry 8,5 x 9 x 9 cm, velmi dobrý stav, viz foto, profesionálně restaurované nepatrné oťuky.
Literatura: Jiří HOŘAVA - Graniton, Umělecká a užitková keramika 1907-1928, Praha 2017, ISBN 978-80-906469-9-5, model této dózy reprodukován na přebalu knihy a na straně 119.