#11

Otto Franz Pilny
(1866 – 1936)

Odpočinek karavany

Otto Franz Pilny (1866-1936) VELKÝ FORMÁT
#11

Otto Franz Pilny
(1866 – 1936)

Odpočinek karavany

533 zobrazení
1 250 000 Kč
Starožitnosti-Galerie USTAR s.r.o.
10. 10. 2021 19:00

spodní odhadní cena
1500000
horní odhadní cena
1600000

Odpočinek karavany, rok 1926, olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole Otto Pilný 1926, rozměry malby 110 x 161 cm, velmi dobrý stav, viz foto, celkové rozměry s rámem 136 x 187 cm. Znalecký posudek: PhDr. Jan Štíbr

Otto Franz Pilny se narodil 28. června 1866 v Českých Budějovicích. Byl malířem specializujícím se na orientální scény.

Narodil se v Českých Budějovicích, kam se jeho rodina přestěhovala v roce 1873. Pravděpodobně získal základní umělecké vzdělání v Praze. V roce 1885, ve věku 19 let, podnikl svou první cestu do Orientu. Během dvou let cestoval se stanem a v doprovodu svého psa s karavanami mezi Káhirou a Tripolisem. Po krátkém pobytu v Praze se v letech 1889 až 1892 znovu vydal do Egypta. Poté, co strávil krátký čas ve Vídni kvůli studiu, se v roce 1895 přestěhoval do Curychu, kde se oženil a získal švýcarské občanství. Jeho první výstava proběhla v roce 1900.

Otto Franz Pilny se stal dvorním malířem posledního egyptského chediva Abbáse II. Hilmího, který vládl v letech 1892 až 1914. Byl fascinován severoafrickou krajinou, lidmi a jejich zvyky. Zvláštní zájem projevoval o beduíny a často s nimi cestoval do pouště, kde měl možnost zachytit jejich večerní zábavu. Zážitky ze severní Afriky ho inspirovaly k tvorbě obrazů po zbytek jeho života.

Jeho syn Otto Alexander Pilny (1897–1958) byl také malířem, ale zaměřil se převážně na pohledy na město Curych, ačkoliv některá jeho díla jsou nesprávně připisována jeho otci.

Otto Franz Pilny zemřel 22. července 1936 v Curychu.