#16

Dachluhr Elsner & Petrovits in Wien

#16

Clocks and watches
514 zobrazení
10. 10. 2021 19:00

spodní odhadní cena
100000
horní odhadní cena
120000

Rakousko, Vídeň, okolo roku 1845, biedermeierské nástěnné hodiny, dřevěná hodinová schránka dýhovaná třešňovou dýhou, intarzováno linkou, stroj s osmi denním chodem, Grahamův kotvový krok, smaltový convexní číselník s římskými číslicemi, signovaný Elsner & Petrovits in Wien, modřené ocelové ručičky, původní hladký mosazný rámeček, kyvadlo s dřevěnou tyčí a mosaznou čočkou kyvadla, válcovité závaží potažené mosazí, stroj v chodu, velmi dobrý stav, viz foto, celkové rozměry 94,5 x 29 x 12,5 cm. Literatura: Vienna Regulators and Factory Clocks, Rick Ortenburger, 1990, ISBN: 978-0-88740-224-1, na straně 25. reprodukovány téměř totožné hodiny z dílny Elsner & Petrovits in Wien.