#18

Barokní stolní hodiny

Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
Barokní stolní hodiny
#18

Barokní stolní hodiny

Clocks and watches
548 zobrazení
10. 10. 2021 19:00

spodní odhadní cena
65000
horní odhadní cena
75000

Čechy, pravděpodobně Praha, 2. polovina 18. století, barokní skříňové hodiny, bílý smaltový ciferník s arabskými číslicemi, hnědá obdélná schránka s mansardovou stříškou, osazeno a zdobeno mosaznými aplikacemi, čelní deska mosazná, v horní části uprostřed původní smaltové medailony, stroj vřetenový, kyvadlový s pérovým pohonem, kompenzačním řetězem, čtvrťovým bitím a datumářem, stroj v chodu, celkové rozměry 55 x 31 x 17 cm, velmi pěkný stav – viz foto, mírně poškozeno.