spodní odhadní cena | 65000 |
horní odhadní cena | 75000 |
Čechy, pravděpodobně Praha, 2. polovina 18. století, barokní skříňové hodiny, bílý smaltový ciferník s arabskými číslicemi, hnědá obdélná schránka s mansardovou stříškou, osazeno a zdobeno mosaznými aplikacemi, čelní deska mosazná, v horní části uprostřed původní smaltové medailony, stroj vřetenový, kyvadlový s pérovým pohonem, kompenzačním řetězem, čtvrťovým bitím a datumářem, stroj v chodu, celkové rozměry 55 x 31 x 17 cm, velmi pěkný stav – viz foto, mírně poškozeno.