#9

Alois Schneiderka
(1896 – 1958)

Tři králi na Soláni

Alois Schneiderka (1896 - 1958)
#9

Alois Schneiderka
(1896 – 1958)

Tři králi na Soláni

403 zobrazení
15. 5. 2022 18:00

Spodní odhadní cena
160000
Horní odhadní cena
200000

Tři králi na Soláni, rok 1954, olej na překližce, vystuženo silnou deskou dřevotřísky, signováno vpravo dole Al. Schneiderka, rozměry malby 35 x 50 cm, na rubu rukou autora psaný název díla včetně datace a autorské věnování tohoto díla významné české herečce a operní pěvkyni Soni Červené, celkové rozměry s rámem 52 x 67 cm, velmi dobrý stav, viz foto, nepatrně poškozeno.

Alois Schneiderka, křtěný Alois Bedřich, se narodil 23. prosince 1896 ve Valašském Meziříčí.

Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni u J. Rumplera a na Julianově akademii v Paříži u A. Debaye. Po první světové válce se vrátil na vídeňskou Akademii a studoval u A. Sochaczewského.

Byl známý jako český malíř, který se proslavil svou uměleckou kázání a restaurováním památek byzantského umění v Bulharsku.

Zemřel 7. září 1958 ve Velkých Karlovicích.