Československo, 20. až 30. léta 20. století, letecký kordík s pochvou s závěsem, zaveden výnosem MNO z roku 1927, značeno výrobcem WLASZLOVITS ŠTÓS, rukojeť imitace slonové kosti se státním znakem na obou stranách, pochva potažena hnědou kůží, botka i obústek zdobená geometrickým vzorem, délka čepele 22,5 cm, celková délka 40 cm, velmi pěkný původní stav, viz foto, mírně poškozeno.