#9

Leopold Musil
(1920 – 1997)

Montmartre - Paris

Musil Leopold (1920 - 1997)
Musil Leopold (1920 - 1997)
Musil Leopold (1920 - 1997)
#9

Leopold Musil
(1920 – 1997)

Montmartre - Paris

505 zobrazení
28. 11. 2019 18:00

Název: Montmartre - Paris Technika: olej na sololitu Signováno: vlevo dole Musil Rozměry malby: 49 x 33 cm Stav: původní, mírně poškozeno

Leopold Musil, významný český výtvarník, se narodil 2. prosince 1920 v Lukách nad Jihlavou. Studoval reálné gymnázium v Moravských Budějovicích a po skončení války pokračoval ve studiu na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Jána Želibského. Během svého studia získal v letech 1947 a 1949 II. cenu Akademie, což bylo ocenění jeho výjimečného uměleckého talentu.

Leopold Musil byl členem Svazu československých výtvarných umělců a během svého života se účastnil mnoha zahraničních výstav v Oslo, Vídni, Tokiu, Torontu, Buenos Aires a dalších městech. V domácím prostředí pravidelně vystavoval v Praze v letech 1951-1969 na výstavách Jednoty umělců výtvarných a v předních pražských salónech. Výrazně se zapojil do kulturní scény a roku 1954 se účastnil výstavy „Mladá generace v ČSR“ v Brně.

Musil měl také řadu samostatných výstav, které probíhaly v různých českých městech, včetně Prahy, Jihlavy, Moravských Budějovic, Českých Budějovic, Kralup, Plzně a Rakovníka. Jeho díla byla známá svou originalitou a technickou brilancí, a Musil si získal respekt jak doma, tak i za hranicemi.

Leopold Musil zemřel v roce 1997.