Celopažbená puška předovka, provedení ve stylu 18. století, malá kulovnice s osmihrannou hlavní a hladkým vývrtem, změřená ráže 8 mm, silnostěnná hlaveň zdobená rytinou, značená puškařskou značkou W H O, křesadlový zámek zdobený částečně dochovanou rytinou, novodobější pažba z ořechového dřeva bohatě vykládaná kostí, rohovinou, perletí a mosazným drátem, dřevěný nabiják se zakončením z kosti, celková délka 81,5 cm, stav viz foto - restaurováno.