Československo, 20. až 30. léta 20. století, zlatá pudřenka zdobená rytinou a gilošováním, Au 585/1000, puncováno prvorepublikovým puncem – lvíček 4, ryzostním puncem a špatně čitelnou značkou zlatníka, vnitřní část osazena zrcátkem – mírně poškozeno, a rámečkem z obecného kovu, váha zlata cca 135 g, celková hmotnost 155,52 g, rozměry 8,6 x 8,4 x 1 cm, velmi dobrý stav, viz foto.