#40

Radko Mašata
(1933 – 1999)

Kompozice s novinami

Radko Mašata (1933-1999)
Radko Mašata (1933-1999)
Radko Mašata (1933-1999)
Radko Mašata (1933-1999)
#40

Radko Mašata
(1933 – 1999)

Kompozice s novinami

1 limit
460 zobrazení
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
25. 10. 2020 19:00

Kompozice s novinami Datace: rok 1970 Technika: kombinovaná technika na papíře Signováno: vpravo dole R. Mašata Rozměry: 58 x 75,5 cm Stav: viz foto, volně loženo, nerámováno Provenience: původně z pozůstalosti Radko Mašaty

Radko Mašata byl významným českým výtvarníkem, narodil se 20. října 1933 ve Vsetíně. Studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v letech 1951-1954 a později v letech 1964-1974 učil výtvarný obor na Lidové škole umění.

V jeho tvorbě můžeme pozorovat různé techniky, kterým se věnoval. Patřila sem malba, kresba, tapisérie a art protis. Od roku 1961 aktivně vystavoval, a to jak samostatně, tak i na různých kolektivních výstavách.

Jeho umělecká tvorba byla pestrou směsicí témat. Měl zvláštní zájem o krajinu, kterou zachycoval ve svých obrazech. Tyto krajiny byly inspirovány jeho cestami po Valašsku, okolí Olomouce, Slovensku a i v zahraničí. Jeho malby a kresby představují krásu v jednoduchých a každodenních scénách a objektech.

Zemřel 6. července 1999 v Olomouci, kde strávil většinu svého života.