#72

Míšeň – Johann Joachim Kändler

#72

Porcelain and fine Ceramics
435 zobrazení
29. 11. 2018 18:00
5. aukce
5. aukce

Německo, Meissen, okolo poloviny 18. století, model J. J. Kändler, bílý porcelán, zlacený, barevně kolorovaný, značeno modrou míšeňskou značkou, celkové rozměry 19 x 9 x 8 cm. Johann Joachim Kändler (1706-1775) byl jedním z nejvýznamnějších modelérů míšeňské manufaktury na výrobu porcelánu. Žák slavného drážďanského sochaře a řezbáře Benjamina Thomy. Vědomosti (zvláště znalost řecké mytologie), řemeslná zručnost a vynikající pozorovací talent se staly základy, na nichž vystavěl svoji kariéru. Od svých 25-ti let (od r. 1731) pracoval pro manufakturu na výrobu porcelánu v Míšni. Zpočátku jako modelér, později jako mistr modelér, vedoucí plastického designu a arkanista. Jeho práce se vyznačuje elegantním švihem, lehkým půvabem, působí přirozeně a jsou nejdokonalejším výrazem rokoka.