#599

Alena Anderlová
(1977)

Family

Alena Anderlová
#599

Alena Anderlová
(1977)

Family

599-800
806 zobrazení
900 Kč
9. 12. 2015 10:00

1977 -
litografie
rok vzniku
2011
40 x 62
sign. PD Anderlová 2011
číslo listu
č. 45/80

Family

Alena Anderlová se narodila 23. června 1977 v Klatovech.

Studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze obor užitá malba a na Výtvarné škole Václava Hollara obor knižní grafika. Následně pokračovala ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se věnovala malbě u profesorů A. Střížka a Michaela Rittsteina, a to až do svého absolutoria v roce 2005.

Je známá svým působením v Klatovech a spoluprací s galeriemi v sousedním Bavorsku. Anderlová se specializuje na malbu a pravděpodobně využívá různé techniky malby v závislosti na svých dílech a inspiraci.