autor | 1977 - |
technika | litografie |
rok vzniku | 2011 |
rozměr | 40 x 62 |
signatura | sign. PD Anderlová 2011 |
číslo listu | č. 45/80 |
Family
Alena Anderlová se narodila 23. června 1977 v Klatovech.
Studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze obor užitá malba a na Výtvarné škole Václava Hollara obor knižní grafika. Následně pokračovala ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se věnovala malbě u profesorů A. Střížka a Michaela Rittsteina, a to až do svého absolutoria v roce 2005.
Je známá svým působením v Klatovech a spoluprací s galeriemi v sousedním Bavorsku. Anderlová se specializuje na malbu a pravděpodobně využívá různé techniky malby v závislosti na svých dílech a inspiraci.