autor | 1934 - |
technika | kvaš, papír |
rok vzniku | 2000 |
rozměr | 26,5 x 36,5 |
signatura | sign. DU Z. Burgetová 2000 |
adjustace | rám |
Krajina
Zdeňka Burgetová byla česká malířka a grafička, která žila v letech 1934 až 2017. Studovala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy u profesorů Boudy, Lidického a Endryse. Její tvorba se zaměřovala především na volnou grafiku a kresbu, přičemž často pracovala s litografií jako preferovanou technikou.