autor | 1932 - |
technika | litografie |
rok vzniku | 1984 |
rozměr | 23 x 30 |
signatura | sign. DU KBeneš 84 |
adjustace | pasparta |
číslo grafiky | 47/65 |
Karel Beneš se narodil 1. května 1932 ve Vlčnově. Byl českým grafikem, malířem a ilustrátorem, a zároveň byl členem spolku českých umělců grafiků Hollar. V letech 1949 až 1955 absolvoval studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde byl žákem profesorů Antonína Strnadela a Karla Svolinského.
Jeho umělecká kariéra je pozoruhodná zejména díky jeho rozsáhlé sérii autorských ex-libris, která čítá přes 700 prací. Tato série představuje významnou a obsáhlou část jeho tvorby, kde se projevuje jeho mistrovství v oblasti grafiky. Karel Beneš se stal významným členem české umělecké scény, a jeho práce odráží nejen jeho technickou zručnost, ale i uměleckou originalitu.
Významným faktem v jeho rodinném životě je také to, že jeho syn Pavel Beneš následoval v jeho uměleckých stopách a stal se také grafikem a pedagogem na UJEP v Ústí nad Labem.