autor | 1923 - 1999 |
technika | olej, plátno |
rok vzniku | 1986 |
rozměr | 45 x 37 |
signatura | sign. LD Klápště 86 |
adjustace | rám |
stav | vzadu nalepen štítek s popisem |
Jaroslav Klápště, významný český výtvarný umělec a grafik, se narodil 7. srpna 1923 v Záhoří a zemřel 23. září 1999 v Praze. Absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, kde ho vedli František Tichý a Emil Filla. Jeho tvorba se vyznačovala zvláštním zaměřením na oblast Podkrkonoší, kde zachycoval krásu tohoto regionu. Dále se v jeho díle odrážely i proměny střední části města Most.
Jaroslav Klápště vytvářel i zátiší, kde se objevovaly předměty denní potřeby. Jeho malby se vyznačovaly precizním zpracováním detailů a citlivým zachycením nálad a atmosféry. Byl zároveň grafikem a jeho práce zahrnovaly různé techniky, které mu umožňovaly vyjádřit různorodé aspekty svého umění.
Jaroslav Klápště je považován za významnou osobnost české výtvarné scény a jeho tvorba má stále významný vliv na umělecký svět.