#16

Viktor Stretti
(1878 – 1957)

Zátiší s vínem a ovocem

Viktor Stretti
#16

Viktor Stretti
(1878 – 1957)

Zátiší s vínem a ovocem

695 zobrazení
21 000 Kč
15. 6. 2017 18:00

olej, karton
49 x 59 cm
1956
sign. PD Viktor Stretti 1956
1878 - 1957

Zátiší s vínem a ovocem

Viktor Stretti, narozený 7. dubna 1878 v Plasích, byl český grafik, malíř a ilustrátor. Pocházel ze staré italské umělecké rodiny, která se usadila v Praze. Studoval na české reálce v Praze a poté na Umělecko-průmyslové škole a na Akademii výtvarných umění u Františka Ženíška. Roku 1898 studoval na akademii v Mnichově, kde se seznámil s technikou leptu.

Stretti byl známý především svými lepty ze staré Prahy a portréty významných osobností. Zasloužil se o rozšíření zvyku posílat novoroční gratulace a PF. Jeho tvorba zahrnovala také exotické náměty, což odráželo jeho cestovatelský duch.

Byl členem spolků Mánes a Hollar a nositelem vyznamenání Rytíř francouzské Čestné legie. Také byl členem pražské zednářské lóže Jan Ámos Komenský.

Zemřel 3. března 1957 v Dobříši a byl pohřben v rodinné hrobce na Vinohradském hřbitově.