#9

František Milan Lejček
(1896 – 1980)

Stařeček z Veselí

František Milan Lejček
#9

František Milan Lejček
(1896 – 1980)

Stařeček z Veselí

681 zobrazení
5 900 Kč
21. 6. 2018 18:00

olej, plátno, karton
37 x 24 cm
sign. LD Lejček
1896 - ?

Stařeček z Veselí

František Milan Lejček se narodil v roce 1896 ve Vídni. Svá umělecká studia absolvoval právě ve Vídni, kde studoval pod vedením profesorů Pangratze a Pochwalského. Jeho umělecký záběr se zaměřoval na folklórní a žánrové obrázky ze Slovácka.

Ve své tvorbě se František Milan Lejček věnoval zachycování prostého venkovského života na Veselsku. V jeho obrazech se objevovaly rázovité postavy, jako byli hlídači vinohradů, ponocní, myslivci, pytláci, dřevorubci, a též scény z folklorních slavností. Jeho malířská technika a styl reflektovaly každodenní život a kulturu lidí na venkově, s důrazem na autentičnost a atmosféru.

František Milan Lejček zemřel v roce 1980.