technika | olej, plátno |
rozměr | 73,5 x 100 cm |
signatura | sign. PD J. Holmstedt |
autor | 1851 - 1929 |
Jezero v červáncích
Johann Holmstedt, švédský malíř, se narodil v roce 1851. Pocházel z oblasti Hardangerfjordu a strávil léta v Balestrandu na Sognefjordu, což se stalo zásadním pramenem inspirace pro jeho krajinomalby. Holmstedt se proslavil svými impresionistickými obrazy fjordů.
Studoval malbu na umělecké škole ve Stockholmu, kde začal rozvíjet svůj osobitý impresionistický styl. Jeho práce vynikala důkladným zachycením světla a atmosféry přírody, a to zejména v oblasti fjordů, kterou měl Holmstedt tak rád.
Johann Holmstedt zemřel v roce 1929, ale jeho umělecké dědictví žije dál v jeho krajinomalbách, které zachycují krásu norských fjordů a jeho citlivý přístup k přírodě.