#522

Igor Malijevský
(1970)

Brána, Budapešť 2006

Igor  Malijevský
#522

Igor Malijevský
(1970)

Brána, Budapešť 2006

Photography
484 zobrazení
27 000 Kč
21. 2. 2019 18:00

autorské razítko na rubu
autorská bromostříbrná zvětšenina na matném papíře, tónováno selenem
43,5 x 55
2006
sign. PD monogr.
ediční číslo 1/3
1970

Brána, Budapešť 2006

Igor Malijevský, narozen 15. dubna 1970 v Praze, je český teoretický fyzik, umělecký fotograf, spisovatel, básník, textař, rozhlasový moderátor a kuchař.

Narodil se v Praze a na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy vystudoval obor Teoretická fyzika. Studium zakončil prací na téma "Deterministický chaos v plazmatu tokamaku" a následně absolvoval šest semestrů filosofie na Filosofické fakultě téže univerzity. Po studiích pracoval jako učitel informatiky, redaktor a IT specialist. V současné době žije v obci Čelechovice nedaleko Kladna.

Ve spolupráci s Jaroslavem Rudišem uvádí od roku 2007 v divadle Archa literárně-hudební kabaret EKG (dříve Monoskop). Na stanici Vltava Českého rozhlasu moderoval pořad s názvem Čajovna a spolupracoval na pořadu Večerní škola s Václavem Kahudou. Je také autorem písňových textů pro hudebníka Tomáše Pastrňáka a hudební skupinu Hlinomazův apetit.

Malijevský se věnuje umělecké fotografii, přičemž používá klasickou analogovou metodu s černobílým filmem. Jeho fotografie byly vystaveny na samostatných i skupinových výstavách a jsou součástí sbírek českých i zahraničních galerií. Za svou práci získal ocenění v soutěži Czech Press Photo v letech 1999 a 2003.

V literární oblasti se zabývá krátkými povídkami, básněmi a básnickými poémami. Jeho texty byly publikovány v českých periodikách, včetně Literárních novin, Tvaru, Lidových novin, Revolver Revue a dalších. Spolupracuje také na ilustracích knih a obálek pro různá nakladatelství.