zachovalost | autorské razítko na rubu |
technika | autorská bromostříbrná zvětšenina na matném papíře, tónováno selenem |
rozměr | 43,5 x 55 |
rok | 2006 |
signatura | sign. PD monogr. |
stav díla | ediční číslo 1/3 |
autor | 1970 |
Igor Malijevský, narozen 15. dubna 1970 v Praze, je český teoretický fyzik, umělecký fotograf, spisovatel, básník, textař, rozhlasový moderátor a kuchař.
Narodil se v Praze a na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy vystudoval obor Teoretická fyzika. Studium zakončil prací na téma "Deterministický chaos v plazmatu tokamaku" a následně absolvoval šest semestrů filosofie na Filosofické fakultě téže univerzity. Po studiích pracoval jako učitel informatiky, redaktor a IT specialist. V současné době žije v obci Čelechovice nedaleko Kladna.
Ve spolupráci s Jaroslavem Rudišem uvádí od roku 2007 v divadle Archa literárně-hudební kabaret EKG (dříve Monoskop). Na stanici Vltava Českého rozhlasu moderoval pořad s názvem Čajovna a spolupracoval na pořadu Večerní škola s Václavem Kahudou. Je také autorem písňových textů pro hudebníka Tomáše Pastrňáka a hudební skupinu Hlinomazův apetit.
Malijevský se věnuje umělecké fotografii, přičemž používá klasickou analogovou metodu s černobílým filmem. Jeho fotografie byly vystaveny na samostatných i skupinových výstavách a jsou součástí sbírek českých i zahraničních galerií. Za svou práci získal ocenění v soutěži Czech Press Photo v letech 1999 a 2003.
V literární oblasti se zabývá krátkými povídkami, básněmi a básnickými poémami. Jeho texty byly publikovány v českých periodikách, včetně Literárních novin, Tvaru, Lidových novin, Revolver Revue a dalších. Spolupracuje také na ilustracích knih a obálek pro různá nakladatelství.