#109

Luboš Vetengl
(1988)

Poselství chrámu

Luboš Vetengl
#109

Luboš Vetengl
(1988)

Poselství chrámu

453 zobrazení
113 000 Kč
12. 6. 2019 18:00

2015
sign. PD Vetengl 2015
olej, plátno
150 x 100
Informace
Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Absence barevnosti neboli programové používání monochromní škály barev je pro něj typické. Nezajímá ho barevnost, nýbrž světelnost obrazu. Pokud barevný obraz převedete do černobílé škály, může se stát, že nebude čitelný, ztratí prostor a tomu se chce autor vyhnout. Tento fialový odstín si sám namíchal a vybral, protože pro něj představuje duchovno nebo spiritualitu, což se perfektně hodí k tématu
1988

Poselství chrámu