rok | 2015 |
signatura | sign. PD Vetengl 2015 |
technika | olej, plátno |
rozměr | 150 x 100 |
Informace | Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Absence barevnosti neboli programové používání monochromní škály barev je pro něj typické. Nezajímá ho barevnost, nýbrž světelnost obrazu. Pokud barevný obraz převedete do černobílé škály, může se stát, že nebude čitelný, ztratí prostor a tomu se chce autor vyhnout. Tento fialový odstín si sám namíchal a vybral, protože pro něj představuje duchovno nebo spiritualitu, což se perfektně hodí k tématu |
autor | 1988 |
Poselství chrámu