technika | olej, plátno |
rozměr | 102,5 x 139 |
Informace | malba zobrazuje starý, antický námět v průběhu dějin umění mnohokrát ztvárněný. Příběh otce, Cimona, který je uvězněn a odsouzen k smrti vyhladověním, a jeho dcery Pero, která mu zachraňuje život tím, že ho při návštěvách kojí, v několika slavných verzích ztvárnil např. Rubens |
Caritas Romana