#46

Qom Kašmír, přírodní hedvábí

Qom Kašmír, přírodní hedvábí
#46

Qom Kašmír, přírodní hedvábí

Carpet
408 zobrazení
19 000 Kč
26. 9. 2019 18:00

soudobý (0 až 20 let, nepoužitý)
ručně vázaný koberec, přírodní hedvábí
152 x 96 cm
provenience
Vázání koberců v Indii lze vysledovat až k počátkům mogulské dynastie na začátku patnáctého století. Perská výroba koberců postupně splynula s indickým uměním. V dnešní Indii se vážou nejslavnější klasické koberce vycházející z persko-moghulských ornamentů stylizovaných květin s vysokou hustotou vazby. Kašmír bývá nazýván nebem na Zemi pro svou ohromnou přírodní krásu. Kašmír je také pověstný svými jemnými hedvábnými koberci. Vyznačují se složitými vzory, obvykle v orientálním nebo květinovém stylu ve velké barevné škále.

Indie-Kašmír