zachovalost | soudobý (0 až 20 let, nepoužitý) |
technika | ručně vázaný koberec, přírodní hedvábí |
rozměr | 152 x 96 cm |
provenience | Vázání koberců v Indii lze vysledovat až k počátkům mogulské dynastie na začátku patnáctého století. Perská výroba koberců postupně splynula s indickým uměním. V dnešní Indii se vážou nejslavnější klasické koberce vycházející z persko-moghulských ornamentů stylizovaných květin s vysokou hustotou vazby. Kašmír bývá nazýván nebem na Zemi pro svou ohromnou přírodní krásu. Kašmír je také pověstný svými jemnými hedvábnými koberci. Vyznačují se složitými vzory, obvykle v orientálním nebo květinovém stylu ve velké barevné škále. |
Indie-Kašmír