technika | akvarel, papír |
rozměry | 41,5 x 30 |
rok vzniku | 22. maje 96 |
signatira | sign. LD L Marold |
stav díla | vzadu štítek Majetek Dra Bedřicha Jahna, přiložena kniha Památce L. Marolda, Luděk Marold byl významný český malíř, který studoval na pražské a mnichovské Akademii výtvarných umění, posléze se školil a působil ve Francii, kde byl ve styku s V. Hynaisem. Byl vynikajícím talentem, který svou bytostnou polohu nalezl v žánrové malbě francouzského světelného typu, která se vyznačovala sklonem k secesní náladě, avšak pojednané bez obvyklé zdobnosti. Jeho práce dodnes patří do zlatého fondu českého umění, i když jich kvůli jeho brzké smrti není nadbytek |
autor | 1865-1898 |
Podobizna synáčka Maroldova