technika | akryl, plátno |
rozměr | 60 x 50 cm |
rok | 2012 |
signatura | sign. vzadu Patrik Hábl |
autor | 1975 |
Red flower
Patrik Hábl se narodil 10. července 1975 v Gottwaldově (dnešní Zlín).
Nejprve absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Poté v letech 1994-2000 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Pavla Nešlehy. V průběhu svého studia absolvoval také litografické školení u M. Axmanna a studijní pobyt na Akademii Muchina v Petrohradě v roce 1997. V roce 1998 se věnoval experimentální grafice na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora V. Kokolii.
Je známý jako český malíř a jeho tvorba zahrnuje různé techniky, včetně litografie a experimentální grafiky. Je manželem architektky a básnířky Anny Beaty Háblové.