#88

Patrik Hábl
(1975)

Red flower

Patrik Hábl
#88

Patrik Hábl
(1975)

Red flower

380 zobrazení
40 000 Kč
Vyvolávací cena: 36 000 Kč
28. 5. 2020 18:00

akryl, plátno
60 x 50 cm
2012
sign. vzadu Patrik Hábl
1975

Red flower

Patrik Hábl se narodil 10. července 1975 v Gottwaldově (dnešní Zlín).

Nejprve absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Poté v letech 1994-2000 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Pavla Nešlehy. V průběhu svého studia absolvoval také litografické školení u M. Axmanna a studijní pobyt na Akademii Muchina v Petrohradě v roce 1997. V roce 1998 se věnoval experimentální grafice na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora V. Kokolii.

Je známý jako český malíř a jeho tvorba zahrnuje různé techniky, včetně litografie a experimentální grafiky. Je manželem architektky a básnířky Anny Beaty Háblové.