technika | olej, plátno |
rozměr | 60 x 80 cm |
signatura | sign. PD Krasický |
autor | 1898 - 1968 |
Cesta vesnicí
Marcel Krasický se narodil 4. září 1898 v Kvasicích u Kroměříže. Svou uměleckou kariéru započal studiem na Speciální malířské škole K. Truppeho v Brně a soukromými lekcemi u F. Hlavici v Brně.
V počátcích své kariéry se Marcel Krasický věnoval malbě postav, realistickým portrétům a také užitému umění. Postupem času se však jeho zájem přesunul směrem k hanácké krajině, kterou zachycoval expresivní zkratkou. Tato změna ve zájmech naznačuje vývoj v jeho uměleckém stylu a přístupu k tvorbě.
Marcel Krasický tak nejen prošel vlastním vývojem, ale zanechal i svůj otisk v uměleckém dědictví, zejména prostřednictvím expresivních krajinářských děl, která zachycují krásu hanácké krajiny.
Zemřel 3. listopadu 1968.