#18

Marcel Krasický
(1898 – 1968)

Cesta vesnicí

Marcel Krasický
#18

Marcel Krasický
(1898 – 1968)

Cesta vesnicí

366 zobrazení
17 000 Kč
24. 9. 2020 18:00

olej, plátno
60 x 80 cm
sign. PD Krasický
1898 - 1968

Cesta vesnicí

Marcel Krasický se narodil 4. září 1898 v Kvasicích u Kroměříže. Svou uměleckou kariéru započal studiem na Speciální malířské škole K. Truppeho v Brně a soukromými lekcemi u F. Hlavici v Brně.

V počátcích své kariéry se Marcel Krasický věnoval malbě postav, realistickým portrétům a také užitému umění. Postupem času se však jeho zájem přesunul směrem k hanácké krajině, kterou zachycoval expresivní zkratkou. Tato změna ve zájmech naznačuje vývoj v jeho uměleckém stylu a přístupu k tvorbě.

Marcel Krasický tak nejen prošel vlastním vývojem, ale zanechal i svůj otisk v uměleckém dědictví, zejména prostřednictvím expresivních krajinářských děl, která zachycují krásu hanácké krajiny.

Zemřel 3. listopadu 1968.