#66

Ivan Ouhel
(1945 – 2021)

Sníh

Ivan Ouhel
#66

Ivan Ouhel
(1945 – 2021)

Sníh

406 zobrazení
78 000 Kč
25. 3. 2021 18:00

olej, plátno
115 x 110 cm
1994
sign. PD I. Ouhel 94
olištováno
1945 - 2021

Sníh

Ivan Ouhel, narodil se 18. února 1945 v Ostravě a zemřel 21. února 2021. Byl významným českým malířem, kreslířem, grafikem a pedagogem. Jeho vzdělání zahrnuje studium na Akademii výtvarného umění pod vedením prof. Karla Součka v letech 1968-1974. Vystavoval jak v České republice, tak i v zahraničí, a účastnil se prestižního Bienále v Benátkách v letech 1984 a 1988. Byl členem uměleckých skupin 12/15 Pozdě, ale přece a od roku 1992 i Umělecké besedy. V jeho tvorbě byly dominantními tématy krajina a figura. Jeho krajinomalby byly spontánní a intuitivní, často postavené na kontrastu, a jeho díla z konce 70. let kombinovala plexisklové objekty v krajině. V 90. letech experimentoval s velkými barevnými plochami a geometrickými formami. Ouhelův přínos do světa umění byl oceněn mnoha sbírkami a v roce 2009 byla vydána jeho čtyřdílná monografie.