#79

Patrik Hábl
(1975)

Prosakovat rouchem

Patrik Hábl
#79

Patrik Hábl
(1975)

Prosakovat rouchem

398 zobrazení
60 000 Kč
Vyvolávací cena: 38 000 Kč
6. 5. 2021 18:00

akryl, juta
70 x 50 cm
2010
sign. na slepém rámu, zde autorsky uveden i název díla
1975
vystaveno
Patrik Hábl - O nicotě, hladině a jiných věcech, Galerie Vltavín Praha 2010
Literatura
Ateliér č. 22/2010, str. 5; Patrik Hábl - O nicotě, hladině a jiných věcech, Galerie Dolmen Praha 2010, str. 17; Patrik Hábl - Z čista černa, Galerie D&V Art Praha 2012, str. 14 (katalogy jsou součástí položky)

Prosakovat rouchem

Patrik Hábl se narodil 10. července 1975 v Gottwaldově (dnešní Zlín).

Nejprve absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Poté v letech 1994-2000 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Pavla Nešlehy. V průběhu svého studia absolvoval také litografické školení u M. Axmanna a studijní pobyt na Akademii Muchina v Petrohradě v roce 1997. V roce 1998 se věnoval experimentální grafice na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora V. Kokolii.

Je známý jako český malíř a jeho tvorba zahrnuje různé techniky, včetně litografie a experimentální grafiky. Je manželem architektky a básnířky Anny Beaty Háblové.